اسپیکر (بلندگو)

اسپیکر (بلندگو)

اسپیکر از جمله تجهیزاتی است که سال هاست مورد استفاده قرار می گیرد و با روی کار آمدن فناوری های جدید دستخوش تغییرات زیادی شده است. کیفیت صدا و ابعاد اسپیکرهای امروزی با آنچه در گذشته وجود داشت قابل قیاس نیستند. افزون بر این، شیوه ارتباطی آنها با تجهیزات و سیستم های صوتی و کامپیوتر و موبایل نیز تغییر کرده است. با گسترش فناوری بلوتوث اسپیکرها نیز ب...

اسپیکر از جمله تجهیزاتی است که سال هاست مورد استفاده قرار می گیرد و با روی کار آمدن فناوری های جدید دستخوش تغییرات زیادی شده است. کیفیت صدا و ابعاد اسپیکرهای امروزی با آنچه در گذشته وجود داشت قابل قیاس نیستند. افزون بر این، شیوه ارتباطی آنها با تجهیزات و سیستم های صوتی و کامپیوتر و موبایل نیز تغییر کرده است. با گسترش فناوری بلوتوث اسپیکرها نیز به نسخه هایی قابل حمل ارتقا یافتند که انرژی مورد نیاز خود را از طریق باتری و سیگنال های صوتی را نیز از طریق بلوتوث دریافت می کنند.

اسپیکر دسکتاپ

اسپیکرهای دسکتاپ از قدیمی ترین انواع اسپیکر محسوب می شوند که اگرچه از لحاظ ظاهر کمی تغییر کرده اند اما شیوه ارتباطی آنها چندان تفاوتی نکرده و با استفاده از جک 3.5 میلیمتری به کامپیوترهای دسکتاپ، لپ تاپ و سایر تجهیزات متصل می شوند.

این اسپیکرها انرژی خود یا از طریق برق شهر و در نمونه های جدیدتر از طریق پورت USB تامین می کنند. این پورت یا به کامپیوتر متصل می شود و یا از طریق یک شارژر دیواری یا پاوربانک ، برق مورد نیاز اسپیکر را تامین خواهد می کند .این اسپیکرها بر اساس توان خروجی و بازه فرکانسی قابل پشتیبانی ، دسته بندی می شوند و به طور معمول اسپیکرهایی با توان بالا حرفه ای تر هستند و از ابعاد و قیمت بیشتری هم برخوردارند.

اسپیکرهای قابل حمل

وجه تمایز این اسپیکرها با نمونه های سنتی و قدیمی شیوه های متعدد ارتباطی و قابلیت حمل آنهاست. در نتیجه انتظار می رود که هم از ابعاد کوچکی برخوردار باشند و هم به دلیل دوام بیشتر باتری ، توان خروجی کمتری ارائه دهند. امروزه اسپیکرهای قابل حمل از روش های متنوعی برای اتصال به دستگاه های پخش کننده استفاده می کنند. جک 3.5 میلیمتری شیوه ای قدیمی است که هنوز هم در بیشتر اسپیکرها از آن استفاده می شود. افزون بر این، حافظه Micro SD شیوه ای نه چندان تازه از ارتباط با اسپیکرهای قابل حمل است که کارایی این تجیهزات را افزایش می دهد.

با بهینه سازی مصرف انرژی، ارتقا کیفیت و افزایش برد نسخه های جدید بلوتوث، اسپیکرهای قابل حمل از این قابلیت نیز برای ارتباط با گوشی های تلفن همراه و سایر دستگاه های مجهز به بلوتوث استفاده می کنند. علاوه بر این، طی سال های اخیر با رایج شدن کابل های AUX، اسپیکرهای قابل حمل نیز به این قابلیت ارتباطی مجهز شده اند.

بیشتر

اسپیکر (بلندگو)  20 محصول وجود دارد